Паливні форсунки: види та принцип роботи
Одним з основних та складних елементів автомобіля є двигун. Це багатокомпонентний блок, життєвий агрегат будь-якого транспортного засобу. Для стабільної роботи потрібне паливо, але в перетвореному на пил вигляді. Цю функцію виконують паливні форсунки. Винятком є ??старі карбюраторні машини.
Призначення форсунок та його види.
Форсунки паливного двигуна приймають паливо. У камерах згоряння його розпорошують під високим тиском. Утворюється певна пилова суміш бензину чи дизеля з елементами повітря. Різні типи двигуна працюють під різним тиском. Інжектори – під низьким, дизелі під високим.
Призначення форсунок – підготовка паливної суміші, дозування та швидкості упорскування палива, функціонування правильної роботи системи.
Затребувані такі види:
Механічні. Це класика, яка була давно винайдена і застосовується досі. Її робота у тому, що під певним тиском клапан відкривається. Конструктивно – це корпус, у якому знаходиться голка на пружині, від сили тиску сопла то відкривається, то закривається.
Електромагнітні. Принцип роботи як у механічних, але замість пружини голку піднімає електромагнітний контролер. Цей вид знайшов своє місце в інжекторних автомобілях під впливом низького тиску палива.
Електрогідравлічні. Об'єднала два в одному. Зверху на вході використовується принцип електромагнітних, а знизу на виході механічних форсунок.
П'єзоелектричні. Доповнили всі попередні моделі наявністю кристала. Він впливає на магістраль зливу. Навантаження переходить клапану. Застосовуються на дизельних двигунах, що працюють у системі Common Rail.
Критерієм вибору є швидкість упорскування. Це потрібно враховувати під час підбору у разі ремонту чи заміни.
Форсунки для ГБО
Функція газових нічим не відрізняється від бензинових чи дизельних. Їхнє завдання доставити газ із редуктора. Перетворити його на потрібну суміш, під тиском розподілити по циліндрам. Редуктор та форсунки підлягають програмуванню. Потрібно використовувати лише сумісні набори.
Виділяють три види. Штокові, голчасті, мембранні. Відрізняються одна від одної ціновою політикою працездатністю, можливістю ремонту. Перші – прості та недорогі. Їхній ресурс закінчується швидко, але є можливість ремонту, повторної експлуатації. Другі та треті – ремонту не підлягають. Працюють вони набагато довше, коштують
дорожче.
Ознаки забруднення паливних форсунок.
Проблема забруднення багато в чому обумовлена ??якістю палива. У зв'язку з чим відбувається засмічення при експлуатації. Ознаками будуть:
Збільшена витрата палива. Через маленький зазор на форсунках, при попаданні на них найменших піщинок або пилу, погіршується подача палива. Продуктивність двигуна погіршується, оскільки він недоотримує необхідну кількість суміші.
Плаваючі обороти. Трапляється, через надмірну кількість палива, утворення якого відбувається через виходу з ладу форсунок. Відчувається падінням потужності при їзді чи навпаки, різким набором обертів.
Перепустки запалювання, вібрація. Через порушення у роботі циліндрів – двигун тремтить.
Крім палива, варто звертати увагу на якість та рекомендації виробника щодо догляду за ними.
Очищення паливних форсунок.
Приступати до якихось дій слід після діагностики. Для цього варто зняти їх з рамою, поставити над ємностями, приєднати паливні шланги, завести автомобіль і прокрутити двигун. Якщо всі ємності однаково заповнилися, то проблеми немає. Якщо ж у якийсь виявилося менше чи більше палива – діагностика дала свій результат.
Другим способом буде перевірка опору. Після заводу авто відкинути мінусову клему. Роз'єм вимкнути. Тестер підключити до паливного контакту. Якщо все працює, то отримаємо робоче значення, заявлене виробником.
У разі визначення несправності та переконавшись у забрудненості, їх можна спробувати очистити.
Методи очищення:
Ручне промивання. Необхідно використовувати спеціальне промивання.
Промити за допомогою присадок. Вони додаються у бак.
Очищення через стенд очищення.
Ультразвукове чищення. Виконується тільки фахівцями на СТО, оскільки вимагає спеціального обладнання.
Для збільшення терміну експлуатації необхідно заправлятись на заправках з високою якістю палива. При необхідності використовувати присадки. Виконувати чистку щорічно.