Корисна інформація при виборі амортизаторів
Зміст.
- Загальна інформація.
- Основні типи амортизаторів.
- Поради щодо вибору бренду амортизаторів.
- Термін служби амортизаторів.
- Секрети вибору стійок амортизаторів для автомобіля.
1. Загальна інформація.
Автомобільні амортизатори відповідають за гасіння коливань, що виникають у процесі руху транспортного засобу, а також впливають на розгінну та гальмівну динаміку. Головне завдання амортизаторів – утримання колеса у постійному контакті з дорогою, щоб уникнути втрати контролю над автомобілем.Щоб їздити комфортно та безпечно, вкрай важливо вчасно перевіряти амортизатори. Виробники амортизаторів рекомендують проводити їх перевірку кожні 20–30 тис. км. На жаль, про цю вимогу багато автовласників не знають, а якщо і знають – то графік цей ігнорують, оскільки погано уявляють, чим може закінчитися їзда на несправних амортизаторах. Амортизатори потрібно відразу перевіряти при погіршенні поведінки автомобіля на дорозі. При виявленні несправності в одному з амортизаторів проводити заміну слід одночасно двох модулів, оскільки вони працюють попарно. Також не зайвим буде придбати разом із амортизаторами та верхні опори. Таким чином можна суттєво збільшити термін експлуатації амортизаторів, підвищити ефективність їх роботи та підняти рівень безпеки та комфорту.
2. Основні типи амортизаторів.
Всі автомобільні амортизатори поділяються на три типи, такі як: масляні, газові та газо-масляні. Пропонуємо вам ознайомитись з особливостями кожного з них:
- Масляні амортизатори.
Недорогі, м'які, зручні для руху містом на помірній швидкості, проте категорично не підходять для бездоріжжя. Їхній плюс у тому, що він працює тільки на стиск, газ у ньому відсутній. Таким чином, це створює відому м'якість, максимальну з можливих. Також цей тип амортизаторів має і свій мінус - машина в даному випадку менш стійка на поворотах, так як при гальмуванні можливе просідання передньої частини кузова, не кажучи вже про ймовірність нахилу на швидкості і при різкому старті.
- Газові амортизатори.
Вибір водіїв, які віддають перевагу агресивному стилю їзди або часто пересуваються бездоріжжям. Маючи високу жорсткість, газові стійки забезпечують стійкість транспортного засобу на будь-яких покриттях. Але комфорт від водіння з такими амортизаторами суттєво знижується.
- Газо-олійні амортизатори.
Поєднують переваги перших двох типів, тому мають високу жорсткість і забезпечують комфорт руху по будь-яким дорожнім покриттям. Усередині компенсаційної камери знаходиться газ, завантажений під високим тиском. Перемішування олії та газу перешкоджає спеціальна мембрана. Камера з газом легко стискається та розтискається, компенсуючи механічні навантаження на кузов та притискаючи підвіску до дороги. Сучасні газо-масляні амортизатори забезпечують чудове зчеплення коліс із дорогою. Під час руху спостерігається мінімальний крен, автомобіль показує бездоганну керованість навіть на різких поворотах, чудово відпрацьовує гальмування.
Однотрубні та двотрубні амортизатори:
- Однотрубний амортизатор - являє собою циліндр, розділений на дві частини. Одна частина заповнена рідиною для амортизації, інша газом під певним тиском. Усередині масляної порожнини переміщується шток з поршнем, на якому змонтовані клапани, що визначають зусилля як відбою, так і стиснення. Компенсація зміни обсягу штока, що всувається здійснюється за рахунок переміщення поршня, що розділяє газову і масляну порожнини амортизатора.
- Двотрубний амортизатор - складається з двох порожнин: робочої (циліндр) та компенсаційної (резервуар), розділених донним клапаном (клапаном стиснення). Компенсаційна порожнина заповнена робочою рідиною приблизно на половину, вільна частина, що залишилася, служить для сприйняття додаткового об'єму рідини, що з'являється як внаслідок розширення при нагріванні, так і витісняється при висуванні штока. При стисканні та розтягуванні амортизатора виникають зусилля опору, що визначаються клапаном відбою, розташованим на поршні та донним клапаном (клапаном стиснення).
3. Поради щодо вибору бренду амортизаторів.
Бренд – важливий фактор при виборі якісних деталей. Ось найкращі виробники амортизаторів за даними наших фахівців та відгуками клієнтів:
-
Амортизатори KYB (Kayaba) - японський бренд з демократичною ціновою політикою та якісною продукцією. Стійки KYB використовують відомі європейські автоконцерни. А серія амортизаторів Ultra SR неймовірно популярна у шанувальників спортивного стилю їзди.
-
Амортизатори Koni - голландська компанія, що займається випуском стійок понад 70 років. Якщо ви вирішите вибрати амортизатор Koni, забезпечте собі неймовірний комфорт водіння. Адже важливою перевагою продукції цього бренду є можливість тонкого регулювання параметрів жорсткості. Це дозволяє адаптувати характеристики транспортного засобу під потреби водія чи індивідуальні умови експлуатації.
-
Амортизатори Monroe - стійки американського виробництва універсально підходять на 99% марок і моделей автомобілів, що випускаються у світі. Великий асортимент дозволяє легко виконати підбір за маркою авто та замовити потрібні амортизатори.
-
Амортизатори Bilstein - німецький концерн, присутній на ринку ось уже півстоліття. Стійки бренду традиційно встановлюють на автомобілі преміум-класу: Jaguar, Ferrari, BMW, Porshe і т.д.



4. Термін служби амортизаторів.
Амортизатори, встановлені на машину на конвеєрі, в наших умовах «ходять» 120–150 тис. км. Амортизатори з роздрібної мережі зазвичай виходжують менше. Термін їхньої служби істотно залежить від стану підвіски автомобіля, стилю водіння, дорожнього покриття і становить 100–120 тис. км.5. Секрети вибору стійок амортизаторів для автомобіля.
Головне у підборі амортизаторів, це ваші індивідуальні уподобання у керуванні автомобілем, вибір залежить від вашого стилю їзди.
Робіть вибір стійки амортизатора, враховуючи:
- Стиль їзди.
Варіант для шанувальників агресивного драйву абсолютно не підходить водіям, що рухаються розмірено та спокійно . Для жорстких умов підбирайте стійки з покращеним зусиллям ступеня відбою та стиснення. В межах міста можна обмежитися стандартними масляними стійками. - Особливості заміни.
Не можна залишити газові передні стійки амортизаторів, а задні замінити масляними. Відмінність параметрів і експлуатаційних властивостей значно вплине на керованість автомобіля. Тому важливо змінювати передні та задні стійки амортизаторів одночасно на деталі одного типу. виробів, ви легко визначите відповідний вам варіант.
- Тип деталі.
Уважно вивчивши характеристики газових, масляних та газо-олійних виробів, ви легко визначите відповідний для вас варіант. - Параметри стандартних амортизаторів, встановлених виробником.
Як довго вони вам прослужили, наскільки комфортним був рух? Відповівши на ці питання, ви зробите вибір, купити амортизатори такого ж виду або віддати перевагу іншому типу, виробнику.
Точний підбір амортизаторів для автомобіля допоможе зробити каталог автозапчастин TOKO. Нижче наведено кілька прикладів пошуку: Амортизатори Chevrolet Aveo
Амортизатори Honda CivicАмортизатори Chevrolet Lacetti
Амортизатори Mercedes Sprinter
Амортизатори Mitsubishi Lancer