Ауді А5: повний гід по поколінню B10 у 2026 році

Ауді А5 третього покоління з індексом B10, представленого у 2024 році, повністю перебрало на себе роль колишнього седана A4 і попереднього Sportback. Автомобіль пропонує кузови Limousine (ліфтбек) і Avant (універсал), довжину близько 4829 мм і колісну базу 2892 мм, що збільшило простір для задніх пасажирів порівняно з попередниками.

Силові установки охоплюють 2.0 TFSI з м’яким гібридом (150–268 к.с.), 2.0 TDI (204 к.с.) і топові S5 з 3.0 V6 близько 362–367 к.с., усі з 7-ступеневою S tronic. На окремих ринках доступні plug-in гібриди e-hybrid з електричним запасом до 110–116 км за WLTP. У тестах Euro NCAP 2024 модель отримала п’ять зірок: 87 % захисту дорослих, 88 % дітей, 78 % вразливих учасників руху.

На українському ринку 2026 року нові екземпляри стартують орієнтовно від 2,7 млн грн за базові версії Limousine, а дизельні quattro Individual часто пропонують у районі 3,3 млн грн. Доступність залишається обмеженою, тому частину машин завозять через паралельний імпорт.

Як платформа Premium Platform Combustion змінила характер моделі

Перехід на платформу Premium Platform Combustion дозволив Audi відмовитися від класичного седана A4 на користь єдиної лінійки A5 з ліфтбек-силуетом. Довжина зросла до 4829 мм, ширина без дзеркал — 1860 мм, висота близько 1444–1460 мм залежно від кузова. Колісна база 2892 мм покращила плавність ходу і простір для ніг ззаду, хоча похилий дах трохи обмежує запас над головою високих пасажирів.

Конструкція кузова орієнтована на жорсткість і безпеку: Euro NCAP відзначає хороший захист у фронтальних і бічних ударах, стандартну центральну подушку і сучасні системи допомоги. Кліренс близько 120 мм залишається типовим для преміум-сегмента і вимагає уваги на розбитих ділянках українських доріг. У практиці власників попередніх поколінь часто стикалися з необхідністю підсилення шумоізоляції на колісних арках, і B10 частково вирішує це завдяки акустичному склінню в топових комплектаціях.

Дизайн еволюціонував у бік більш стриманого, але виразного стилю з єдиною світловою смугою ззаду і Matrix LED-фарами в опціях. Інтер’єр отримав панорамну цифрову панель: 11,9-дюймовий Virtual Cockpit Plus і 14,5-дюймовий MMI touch, що формують єдиний інформаційний простір.

Силові установки: механізми роботи м’якого гібрида і динаміка

Основу лінійки складають 2.0-літрові турбомотори сімейства EA888 (бензин) і EA288 evo (дизель) з 48-вольтовою системою м’якого гібрида. Генератор-стартер допомагає при розгоні, дозволяє ковзання і підтримує систему start-stop, знижуючи витрату на 0,3–0,5 л/100 км у реальних умовах. Бензинові версії розвивають 150, 204 або близько 268 к.с. (залежно від ринку), дизельні — 204 к.с. з високим крутним моментом уже з низьких обертів.

Коробка 7-ступенева S tronic з подвійним зчепленням забезпечує швидкі перемикання. Система quattro Ultra підключає задню вісь за потреби через муфту, зберігаючи ефективність на сухому асфальті і додаючи впевненості взимку. Топова S5 з 3.0 V6 (близько 362–367 к.с.) і повним приводом пропонує розгін 0–100 км/год близько 4,5–5 с. Plug-in версії e-hybrid поєднують 2.0 TFSI (близько 252 к.с.) з електродвигуном до 142 к.с., системну потужність до 367 к.с. і батарею близько 20,7 кВт·год нетто для міського пробігу на електротязі.

Витрата за WLTP для базових 2.0 TFSI становить орієнтовно 5,6–7,5 л/100 км, для TDI — нижче. У реальних українських умовах з якістю пального і кліматом показники можуть зростати на 10–15 %. М’який гібрид працює найбільш помітно в міському циклі з частими зупинами, де рекуперація і допомога при старті знижують навантаження на двигун.

Практичність кузовів і поведінка на дорогах України

Limousine пропонує багажник від приблизно 417–445 літрів (залежно від приводу і гібридизації) до 1270–1300 літрів зі складеними сидіннями. Відкривається велика кришка, що полегшує завантаження габаритних предметів порівняно з класичним седаном. Avant додає ще більше об’єму — близько 448–476 літрів у базі і до 1400+ літрів максимум, зберігаючи низьку лінію навантаження.

На українських трасах дизельні quattro демонструють впевнену тягу і низьку витрату на дальніх дистанціях. У місті бензинові версії з м’яким гібридом відчуваються легшими і чутливішими. Кліренс і захист днища стандартні, тому на ґрунтових під’їздах або після дощів варто уникати глибоких колій. Система drive select дозволяє змінювати характер підвіски й керма, а адаптивні амортизатори в опціях покращують комфорт на нерівностях.

За моїм досвідом аналізу оголошень і тестів власників, найбільше скарг на попередніх поколіннях стосувалися електроніки MMI і помпи охолодження. Нові B10 поки демонструють високі показники надійності в ранніх звітах, але складність систем вимагає кваліфікованого сервісу.

Порівняння з основними конкурентами преміум-сегмента

У компактному преміум-класі Audi A5 конкурує насамперед з BMW 3 Series і Mercedes-Benz C-Class. Audi виграє в практичності завдяки ліфтбеку і стандартному або широко доступному quattro, тоді як BMW часто пропонує гостріше кермо, а Mercedes — більш виразний інтер’єр.

ПараметрAudi A5 B10 (2.0 TFSI ~204–268 к.с.)BMW 3 Series (2.0 ~255 к.с.)Mercedes C-Class (2.0 ~255 к.с.)
ПривідFWD / quattro UltraRWD / xDriveRWD / 4MATIC
Багажник (л)417–445 / до ~1300~480~455
Ключова перевагаПрактичність і цифровий кокпітДинаміка і балансКомфорт і матеріали
Орієнтовна витрата (л/100 км)5,6–7,5~6–7~6–7

Дані узагальнені з офіційних специфікацій виробників і оглядів Car and Driver, Autocar та українських дилерських пропозицій станом на 2026 рік. Реальна ціна і комплектація суттєво впливають на порівняння.

Поширені помилки при виборі і експлуатації

Багато покупців недооцінюють нюанси нової лінійки і роблять вибір лише за зовнішністю чи потужністю в паспорті.

  • Ігнорування типу приводу: передній привід економніший, але quattro Ultra критично важливий для українських зим і мокрого асфальту — економія на ньому часто обертається втратою впевненості.
  • Вибір найпотужнішої версії без аналізу витрат: 268 к.с. і S5 вимагають якіснішого пального і регулярнішого обслуговування турбіни, а різниця в динаміці на повсякденних швидкостях помітна менше, ніж здається.
  • Нехтування кліренсом і захистом: стандартні 120 мм і пластикові елементи днища швидко страждають на поганих дорогах; додатковий захист картера варто закладати в бюджет одразу.
  • Сліпе довіряння цифровій витраті: м’який гібрид покращує паспортні показники, але в пробках Києва чи Львова реальна цифра залежить від стилю водіння і температури.
  • Відсутність перевірки історії для імпортних авто: паралельний імпорт може мати відмінності в програмному забезпеченні чи комплектації, що ускладнює гарантійне обслуговування.

Ці помилки найчастіше призводять до розчарування в перші 10–20 тисяч кілометрів, коли виявляються додаткові витрати на адаптацію до місцевих умов.

Часті питання власників і потенційних покупців

Чи варто брати дизель 204 к.с. замість бензину? Для регулярних трас понад 20 тисяч кілометрів на рік дизель з quattro Ultra дає кращу економію і тягу з низьких обертів. Для переважно міського використання бензиновий м’який гібрид легший і тихіший.

Який реальний запас ходу у plug-in версії? За WLTP до 110–116 км у місті, але взимку в Україні з опаленням і кондиціонером показник падає до 70–90 км залежно від стилю і температури. Заряджання від побутової мережі займає кілька годин.

Чи складно обслуговувати B10 в Україні? Основні вузли (EA888, S tronic, quattro) знайомі сервісам по попередніх моделях. Специфічні елементи нової платформи і великі екрани вимагають оригінальної діагностики, тому офіційний або спеціалізований сервіс бажаний.

Скільки місця ззаду для дорослих? Завдяки базі 2892 мм простору для ніг достатньо навіть для пасажирів зростом 185 см, хоча похилий дах зменшує запас над головою порівняно з класичним седаном.

Чи варто розглядати б/у попередніх поколінь? Друге покоління (F5) 2020–2023 років пропонує хороше співвідношення ціни і оснащення (від ~25–38 тис. доларів), але нова B10 виграє в технологіях і безпеці.

Коли можна впоратися самому, а коли потрібен фахівець

Базові операції — перевірка рівня рідин, заміна салонного фільтра, контроль тиску в шинах і оновлення програмного забезпечення через myAudi — доступні власнику з мінімальним досвідом. Система сама підказує інтервали через MMI.

Діагностика помилок двигуна, адаптація S tronic після заміни зчеплення, калібрування камер асистентів чи ремонт високовольтної батареї в PHEV вимагають спеціалізованого обладнання і знання. Спроби самостійного втручання в електроніку часто призводять до додаткових помилок. У нашій практиці ми стикалися з випадком, коли власник ігнорував попередження про низький рівень охолоджувальної рідини на попередньому поколінні, і це призвело до перегріву турбіни — на B10 подібні ризики зберігаються через складність систем.

Чек-лист перед покупкою нової чи майже нової Ауді А5

Перед ухваленням рішення пройдіть послідовну перевірку, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

  1. Звірте комплектацію з офіційним конфігуратором audi.ua і уточніть наявність акустичного скла, адаптивної підвіски та повного пакету асистентів.
  2. Перевірте VIN на історію сервісу і відгуки (для імпортних машин — через Carfax або європейські бази).
  3. Проведіть тест-драйв у міському циклі й на трасі: оцініть роботу S tronic, шум від коліс і роботу MMI.
  4. Оцініть реальний об’єм багажника з вашими типовими речами і зручність складання сидінь.
  5. Уточніть умови гарантії (зазвичай 4 роки / 120 тис. км) і можливість обслуговування в найближчому дилерському центрі.
  6. Порівняйте загальну вартість володіння: страхування, пальне, ТО і можливі додаткові захисти днища.

Виконання цих пунктів займає один-два дні, але суттєво знижує ризик незапланованих витрат у перший рік.

Актуальні пропозиції і тренди українського ринку у 2026 році

Офіційні ціни на audi.ua стартують від приблизно 2,72 млн грн за A5 Limousine і 2,80 млн грн за Avant. Реальні пропозиції дизельних quattro Individual у Києві сягають 3,3 млн грн і вище залежно від опцій. Потужніші 268 к.с. і S5 переважно доступні через імпорт, що додає логістичні витрати і нюанси з реєстрацією.

Тренд 2026 року — зростання інтересу до гібридних версій через економію в місті і підготовку до можливих змін у податках на викиди. Водночас класичні TDI залишаються популярними серед тих, хто багато їздить між обласними центрами. Вторинний ринок попереднього покоління стабілізувався в діапазоні 1–1,6 млн грн за доглянуті екземпляри 2020–2022 років, пропонуючи альтернативу для тих, хто не готовий до преміальної ціни новинки.

Модель продовжує еволюціонувати: дрібні оновлення MMI і керма в 2026 році покращили зручність, а платформа готова до подальшої гібридизації. Для українського покупця Ауді А5 B10 залишається збалансованим вибором, де практичність ліфтбека поєднується з впізнаваним характером бренду і сучасними технологіями безпеки.

More From Author

Порівняння гібридів авто: типи та вибір у 2026

Ремонт турбіни: як відновити тягу без повної заміни агрегату

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *