2021-12-07

Підготовка авто до зими

З приходом зими автовласники починають підготовку «залізних коней» до морозної погоди, снігу та льоду. Недосвідченій людині здається, що достатньо лише замінити літні шини на зимові. Автомобілю потрібна комплексна підготовка. Необхідно приділити увагу кузову, двигуну, вибору масла, омивача – «незамерзайки» лобового скла та інших моментів. Як підготувати автомобіль до зими? Перерахуємо типи робот, які необхідно провести восени.

Підготовка авто до зими - Зображення 1

Підготовка кузова

Зима – важке випробування не тільки для двигуна, шин та гальмівної системи автомобіля, але й для кузова. У холодну пору року дороги посипають хімічними реагентами, які не лише «розчиняють» лід та сніг, а й згубно впливають на лакофарбове покриття авто. Після зимового сезону навіть незначна, на перший погляд, подряпина або тріщина навесні може перетворитися на велику пляму іржі. Усунути її потім буде складно, тому краще запобігти проблемі. Як захистити кузов взимку від негативного впливу дорожніх реагентів та перепадів температур?

Простий спосіб – зафарбувати дефекти спеціальним олівцем. Однак, «оновлювати» покриття доведеться часто – він не забезпечує надійного захисту. Набагато ефективніше «працює» захисне полірування. Кузов автомобіля покривається спеціальним складом. Він запобігає утворенню льоду та іржі. Виконати роботу можна самостійно або звернутися до сервісного центру.

Зверніть увагу! Деякі види робіт (наприклад, нанесення «рідкого скла» або антикорозійного покриття) вимагають спеціальних умов та виконуються лише у боксах у дітейлінгових чи сервісних центрах.

Підготовка акумулятора

Ваша АКБ прослужила понад рік? Потрібно очистити її від забруднень. Для цього можна не звертатися до сервісного центру - можна протерти ганчір'ям, почистити клеми, зарядити. Виконати роботу потрібно, якщо плануєте надовго залишати автомобіль на стоянці на зимівлю. Перевірте, чи добре заряджається акумулятор, щільність електроліту. Якщо показник нижче 1,27 г/см3, варто подумати про покупку нової батареї. Для перевірки щільності електроліту знадобиться денсиметр. Якщо у вас немає такого приладу, зверніться до сервісного центру.

Підготовка двигуна

Щоб забезпечити хороший запуск двигуна за будь-якої погоди, деякі автовласники з приходом морозів встановлюють спеціальні передпускові підігрівачі. Прилади вбудовуються у систему охолодження. Вони бувають двох видів: електричні та автономні. Перші забезпечують підігрів антифризу до оптимальної температури. Для роботи пристрою потрібне підключення до мережі. Автономні підігрівачі забезпечують підтримання температури рідини, що охолоджує. Також у рамках підготовки двигуна до зими варто перевірити стан форсунок паливного бака на наявність відкладень. За потреби варто почистити систему.

Заміна оливи

Щоб двигун автомобіля взимку працював справно, необхідно подбати про заміну моторної оливи. Літні ПММ досить в'язкі, а при негативних температурах стають надто густими. Це перешкоджає нормальній роботі двигуна в складних умовах. Зимові оливи мають менший показник в'язкості. Власники бензинових автомобілів часто обирають всесезонні оливи. Вони добре «працюють» в діапазоні температур від +30 до -10 градусів Цельсія (залежно від марки та виду). Власникам дизельних автомобілів, які працюють на дизельному паливі, необхідно ретельніше підходити до цього питання. В інтернет-магазині ви знайдете оливи для дизельних та бензинових двигунів. У нашому каталозі представлені оливи найкращих виробників, які вже добре зарекомендували себе на ринку.

Заміна гуми

Економити на зимовій гумі в жодному разі не можна. Варто купувати покришки перевірених виробників, якщо нинішні вже зтерлися. Чому варто уважно стежити за станом гуми, особливо зимової? Ожеледиця, сніг, різка зміна погоди та кірка на дорозі – звичайне явище взимку. Навіть досвідчений водій може не впоратися з керуванням, тримати дистанцію, якщо на авто стоїть практично «лиса» гума. Покришки відповідно до сезону – це гарантія безпеки водія, пасажирів та інших учасників руху.

Виробники пропонують шиповану та нешиповану гуму. Другі чудово підходять для асфальтованого покриття. Вони вважаються популярними. Їх активно купують жителі великих та невеликих міст. Шипована зимова гума забезпечить безпечний рух по укоченому снігу, крижаній кірці. Вона відмінно підходить для їзди шосе, магістралями, бездоріжжям.

Вибір палива

Для власників бензинових автомобілів це не є актуальним. Можна спокійно заливати паливо з однієї колонки і взимку, і влітку. А ось для власників дизельних машин питання більш, ніж актуальне. Імовірність того, що авто не заведеться на «літньому» паливі, дуже висока – за негативних температур запускається процес кристалізації парафінового вуглеводню, що входить до складу ДП. Автомобіль із «замерзлим» паливом доведеться відігрівати або перевозити на стоянку, що опалюється, чекати кілька годин. Щоб неприємності не спіткали в невідповідний момент, варто заливати «зимовий» дизель за 1-2 тижні до очікуваних морозів. У складі такого палива містяться спеціальні присадки, які запобігають кристалізації пального.

Забезпечення видимості

Хороша видимість будь-якої пори року (а взимку – особливо) – запорука безпеки в дорозі. Перед настанням холодної погоди необхідно ретельно перевірити всю оптику:

  • лобове скло. Зазнає серйозних навантажень взимку. Незначний скол може легко перетворитися на велику тріщину. Краще наперед усунути дрібні дефекти на СТО. Крім того, варто ретельно вимити скло зсередини та зовні;
  • фари. Перевірте їхню справність, стан лампочок. Зробити це можна самостійно або звернутися до сервісного центру. Несправні лампочки потрібно замінити, а подряпини на фарах усунути за допомогою поліролі чи спеціальної пасти;
  • дзеркала. При виявленні несправностей світлових елементів (якщо є) необхідно усунути їх. Також варто ретельно помити та відрегулювати дзеркала.

Незважаючи на те, що двірники не належать до оптичних елементів, не варто ігнорувати їхній стан. Виробники пропонують спеціальні зимові моделі, які легко справляються з очищенням лобового скла від снігу, виготовляються із пластичних морозостійких матеріалів.

Корисні поради

Щоб підготувати машину до зими, уникнути неприємних ситуацій, які можуть під час поїздок у несподіваний момент, пропонуємо кілька важливих рекомендацій:

  1. не їздіть із напівпорожнім баком. На морозі під час перепадів температур на стінках паливного бака утворюється конденсат. При попаданні води в бензонасос і систему живлення поломки не забаряться;
  2. не використовуйте горілку замість антифризу. Вона містить відносно низький відсоток спирту. Горілка не видаляє жирну плівку з лобового скла та неефективна взимку. Краще купити відповідний «зимовий» склоомивач, який не замерзне взимку, забезпечить комфорт та безпеку при пересуванні;
  3. перевірте стан гальмівної системи. Якщо необхідно, замініть гальмівну рідину чи колодки;
  4. не забудьте про необхідність мастила ущільнювачів. Так вони не потріскаються за низьких температур. Мастило забезпечує їх еластичність в будь-яких умовах, запобігає їх примерзанню до кузова;
  5. почніть роботи заздалегідь. Щоб підготувати авто в зиму, не потрібно багато часу. Однак, не затягуйте з роботами, щоб не довелося вести авто в сервісний центр на евакуаторі;
  6. зверніть увагу на стан гуми. Хороше зчеплення шин з дорогою, покритою льодом або снігом – гарантія безпеки під час руху. Високий ступінь зношування шин свідчить від необхідності їх заміни. Якщо висота протектора менше 6 мм, варто подумати про покупку нової зимової гуми;
  7. не забудьте про необхідність регулювання гальмівної системи. Якщо ви давно не змінювали гальмівну рідину, саме час це зробити. Завдання необхідно виконати особливо у тому випадку, якщо ви не змінювали її близько 2 років;
  8. підготуйте 'зимовий набір' автомобіліста. У нього зазвичай входить буксирувальний трос, спеціальні скребки та щітки, антиобледенителі скла, невелика лопата та пісок. Ці інструменти допоможуть вам чи іншим учасникам руху у непередбачених ситуаціях.

Не нехтуйте підготовкою автомобіля до зимового періоду. Так ви попередите цілу низку неприємних ситуацій, які можуть спіткати в дорозі на трасі або в місті в невідповідний момент.